Sprawdź swoją kasę fiskalną

ParagonPrzedsiębiorcy mają czas do końca września na to, by przeprogramować kasy fiskalne według nowych regulacji rozporządzenia Ministerstwa Finansów w tej sprawie.

1 kwietnia bieżącego roku weszło w życie rozporządzenie dotyczące kas rejestrujących. Zgodnie z nim zmieni się np. wystawianie paragonu fiskalnego. Podatnik winien do oznaczenia swojego asortymentu stosować taką nazwę, do której możliwe jest przypisanie właściwej stawki podatkowej, a nazwa jest zgodna z towarem lub usługą, który jest przedmiotem handlu. W praktyce znaczy to, że nie powinno się posługiwać takimi nazwami, jak „warzywa”, „owoce”, „pieczywo”, itp. Te określenia powinny zastąpić nazwy szczegółowe – „pomidory”, „jabłka”, „chleb”, „bułka”. Tak brzmi treść wyjaśnienia MF.

Interpretacja ta jest ważna dla wszystkich przedsiębiorców, którzy mieli problem z rozumieniem nie do końca jasnych przepisów kwietniowego rozporządzenia. Zastosowanie się do zapisów interpretacji Ministerstwa Finansów oznacza pewność nieprzekroczenia prawa nawet w przypadku innej interpretacji rozporządzenia przez urząd skarbowy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Udowodnij, że jesteś człowiekiem *