W 2015 PIT przez Internet?

LaptopMinisterstwo Finansów planuje by po 1 stycznia 2015 r. każdy podatnik otrzymał swoje konto na portalu podatkowym, do którego w każdej chwili będzie miał dostęp. Dzięki niemu składanie deklaracji podatkowych będzie o wiele prostsze.

Na portalu zamieszczone będzie wstępnie wypełnione zeznanie na formularzu PIT-37 lub PIT-38. Dane będą uaktualniane z bazy informacji od płatników. Podatnik jedynie sprawdzi i ewentualnie uzupełnieni dane w deklaracji. W ten sam sposób skorzysta z ulg i odliczeń oraz złoży korektę a także wyśle rozliczenia  drogą elektroniczną.

Wstępnie wypełnione formularze PIT-37 i PIT-38 będą dostępne tylko za pośrednictwem portalu podatkowego. Deklaracja w formie elektronicznej automatycznie trafi do systemu, stąd wysyłając PIT przez internet, dostaje się zwrot od razu. W papierowej wersji trzeba ręcznie wprowadzić dane do systemu w celu ich przetworzenia.  Wciąż będzie można złożyć PIT w wersji tradycyjnej i wysłać pocztą, jednak samemu będzie trzeba wpisać wszystkie dane do formularza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Udowodnij, że jesteś człowiekiem *