Ranking ubogich i bogatych

Dodał

krynica morskaMinisterstwo Finansów przekazało dane na temat dochodu podatkowego przypadającego na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin. Średnio jest to 1359 złotych. W najbiedniejszej gminie – małopolskiej Łukowicy jest to tylko 343,59 złotych.

Zestawienie najuboższych gmin w pierwszej dziesiątce zawiera aż pięć gmin z tego województwa. Wśród nich jest Radgoszcz – trzecia na liście (348,07 zł na osobę), Ropa – czwarta z 349,44 złotych, Czarny Dunajec (360,64 zł), Lipnica Wielka (365,99 zł) i Szarzyny z 395,12 złotych.

Z kolei najbogatsze gminy mają dochody niemal sto razy większe niż najbiedniejsza Łukowica. Mieszkańcy łódzkiego Kleszczowa osiągają dochody podatkowe w wysokości 33,5 tysiąca złotych na jednego mieszkańca. Wysokie dochody w tej gminie wynikają z wpływów z opłat  z elektrowni i kopalni Bełchatów.

Pozostałe gminy plasujące się w piątce najbogatszych, to: Krynica Morska z 21,3 tysiąca złotych na mieszkańca, Nowe Warpno (woj. Zachodniopomorskie) z 12,7 tysiąca, Polkowice (Dolny Śląsk) z 7,7 tysiąca i Mielnik (Podlasie) mające 5,5 tysiąca złotych na jednego mieszkańca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Udowodnij, że jesteś człowiekiem *