Rolnik wytwarzający dżem nie prowadzi działalności gospodarczej

Dodał

14.4.dżemRolnicy będą mogli bez podatku i z ograniczonymi formalnościami prowadzić produkcję i handel przetworzonymi płodami rolnymi.

Trwają prace nad projektem ustawy o PIT – wczoraj zostało przedstawione sprawozdanie z prac nad nowelizowanym dokumentem. Przyjęły je połączone komisje sejmowe: Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Finansów Publicznych.

Projekt zakłada stworzenie dla rolników możliwości prowadzenia produkcji i sprzedaży przetworów z płodów rolnych. Nie będą oni traktowani jak przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą. Rzecz dotyczy produkcji i sprzedaży takich artykułów, jak dżemy, kompoty, sery, wędliny, pieczywo, itp.

Kolejnym istotnym aspektem w proponowanym projekcie jest założenie, iż uzyskiwane przez rolnika przychody nie będą obciążone podatkiem dochodowym od osób fizycznych do wysokości 7 tysięcy złotych.

W chwili obecnej projekt jest po drugim czytaniu, a głosowanie nad nim będzie mieć miejsce nie wcześniej niż na najbliższym posiedzeniu sejmu, czyli przed końcem miesiąca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Udowodnij, że jesteś człowiekiem *