W szkole o rzetelności podatkowej

Dodał

14.schoolResort Finansów wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej pracują nad wprowadzeniem do programów szkolnych elementów wspierających postawę obywatelską.

Nowości wprowadzone byłyby w szkołach ponadpodstawowych w ramach zajęć z Wiedzy o Społeczeństwie – najprawdopodobniej już od nowego roku szkolnego 2014 – 2015 wszedłby w życie blok tematyczny w zakresie podatków. W zajęciach uczestniczyliby  przedstawiciele organów podatkowych. Ich rolą byłoby przedstawienie, na jakich zasadach działa system podatkowy oraz z czym dla państwa jest związane uchylanie się obywateli od płacenia podatków. Aktualnie młodzi ludzie mają raczej niewielką wiedzę w tym zakresie, toteż konieczność odprowadzania daniny do fiskusa traktują raczej jako zło konieczne, lub swego rodzaju formę represji, a nie podstawę finansowego funkcjonowania państwa.

W planach jest prowadzenie edukacji podatkowej również na niższych szczeblach edukacji – łącznie z zerówką i szkołą podstawową. Stosownie opracowane materiały  byłyby udostępniane na portalu Ministerstwa Finansów. Nauczyciele, jak i uczniowie mogliby je pobierać w miarę zapotrzebowania. Stanowiłoby to także sposób na promocję strony internetowej i przyzwyczajałoby do tej formy komunikowania się z administracją podatkową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Udowodnij, że jesteś człowiekiem *