„Weź paragon” – po raz kolejny ruszyła akcja mająca ograniczyć rozwój szarej strefy

Dodał

17.paragonProwadzona do 2 marca przez Ministerstwo Finansów kampania ma informować społeczeństwo o korzyściach wynikających z upominania się o paragon przy dokonywanych zakupach.

Paragon jest to jedyny dokument, który umożliwia składanie reklamacji. Dzięki niemu można także porównać ceny w różnych punktach i wybierać oferty najatrakcyjniejsze dla własnej kieszeni. Wydany przez sprzedawcę paragon to poza tym gwarancja, że od danej transakcji zostanie odprowadzony podatek, który zasili budżet państwa.

Nie sposób przy tym nie zauważyć, że sprzedaż towarów i usług bez opodatkowania (nieewidencjonowanej) jest zagrożeniem dla uczciwej konkurencji.

Z akcją „Weź paragon” pracownicy administracji podatkowej mają trafić na stoiska, kramy i stragany. Będą edukować zarówno ich właścicieli, jak i klientów: dorosłych, dzieci i młodzież. W celu ułatwienia przekazu prowadzone będą pogadanki, konkursy i wystawy  między innymi na zimowiskach.

Wsparciem dla fiskusa po raz kolejny będzie rysunek polskiego artysty satyryka – Andrzeja Mleczko, który zamieszczony na plakatach i pocztówkach ma w żartobliwy sposób zachęcać do zabierania paragonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Udowodnij, że jesteś człowiekiem *