Na tropie internetowych handlarzy tytoniem

Dodał


14.10.kontrolaInternauci łudzą się anonimowością w sieci. Nic bardziej mylnego. Urzędnicy celni i skarbowi kontrolują strony internetowe pod kątem sprzedaży produktów tytoniowych. W ciągu roku identyfikują ok. 2 000 osób parających się nielegalnie handlem towarem akcyzowym.

Wiceminister Jacek Kapica udzielając odpowiedzi na interpelację poselską nr  27 953 przedstawił okoliczności obrotu wyrobami tytoniowymi za pośrednictwem witryn internetowych. Stwierdził, że jest to miejsce szczególnie podatne na rozprowadzanie towarów pochodzących z nielegalnego źródła – bez odprowadzania należnej dla fiskusa daniny.

W związku z tym służby celne na bieżąco przyglądają się ogłoszeniom internetowym i portalom aukcyjnym, gdzie obiektem sprzedaży bywaja wyroby tytoniowe. Dzięki temu wychwytują tych użytkowników sieci, którzy handlują nielegalnie oraz przejmują paczki (kurierskie i pocztowe) zawierające trefny towar.

Organy podatkowe także prowadza kontrole  w tym względzie i to zarówno z uwzględnieniem handlu wyrobami akcyzowymi, jak i maszynami mogącymi posłużyć do produkcji papierosów.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Udowodnij, że jesteś człowiekiem *