Szkolenia dla niepełnosprawnych refundowane w większym stopniu

Dodał

blind2Zmienił się zakres wsparcia dla firm zatrudniających osoby niepełnosprawne. Od początku tego roku będzie ono przysługiwało w równym stopniu procentowym dla małych, dużych i średnich firm. Ponadto zwrot za koszty szkolenia będzie można uzyskać także w stosunku do opłat dotyczących kształcenia pracowników wspierających osoby z uszczerbkiem zdrowia.

Przestało być ważne, czy o zwrot kosztów poniesionych na szkolenie zatrudnionych osób niepełnosprawnych, jak i wspierających ich pracowników stara się duża, średnia, czy mała firma. Stawka procentowa będzie taka sama i wynosi aktualnie 70%.

Rozszerzeniu uległ pakiet wsparcia dla firm zatrudniających osoby niepełnosprawne. Dostaną one zwrot kosztów za szkolenia, którym poddadzą się nie tylko osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, ale i pracownicy pełniący w zakładzie funkcję pomocniczą względem nich.

Wprowadzone innowacje spowodowały konieczność przekształcenia druku służącego do składania wniosku o refundację (formularz Wn-KZ). Ma on teraz cztery części, z których ostatnia przeznaczona jest właśnie wydatkom na szkolenia, w jakich udział brały osoby będące w firmie wsparciem dla niepełnosprawnych współpracowników.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, nr 222 (3863) / 2014.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Udowodnij, że jesteś człowiekiem *